لاغری اُرگانیک

 نتایج «استپس» سال ۹۵ نشان می‌دهد که ۵۸ درصد مردم در ایران اضافه وزن دارند. این رقم در زنان ۶۲ درصد و در مردان ۵۷درصد است، اما چاقی شکمی که عامل شناخته شده و مستقیم بیماری‌های قلبی و عروقی است، در مردان آمار بالاتری دارد. طبق بررسی‌هایی که در زمینه آمار بیماری‌های غیرواگیر در ایران انجام شده است، ۲۷ درصد افراد بالای ۲۵ سال در ایران قند خون بالا دارند. همچنین کلسترول بالا در ۴۸ درصد جمعیت شیوع دارد؛ یعنی تقریبا از هر دو نفر حداقل یک نفر چربی خون بالا دارد. در تمام کشور نیز از هر دو نفر فرد بالای ۵۰ سال، یک نفر فشار خون بالا دارد

  آمار فوق؛ بیانگر وضعیت وخیم سلامتی در ایران و جهان است که نتیجه آن سبک غذاییِ نادرست و غیر سالم است.   

یکی از مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر در سطح جهان بصورت فراگیر رو به گسترش است، اضافه وزن و چاقی است که متاسفانه به دلیل مصرف مواد غذایی ناسالم و غیراُرگانیک به صورت فزاینده ای از سنین پایین به بالا در حال گسترش است!   

 

اضافه وزن یا چاقی به دلایل زیر بوجود می آید : 

1)مصرف مواد غذایی فست فودی مصرف گوشت های فراوری شده(سرطان زا) مانند سوسیس،کالباس،همبرگر و... مصرف لبنیات فراوری شده خصوصاً شیر(خصوصاً پُرچرب) و پنیر که دیر هضم هستند.

2)مصرف چربی های اشباع شده مستقیم(روغن های نباتی) و غیرمستقیم(روغن های استفاده شده در گوشت های فراوری شده سوپرمارکتی مانند همبرگز، سوسیس و کالباس و...) سبک زندگیِ ناسالم( از جمله زمان نامناسب صرف غذا به عنوان مثال صرف ناهار در 3 بعد ازظهر و شام هم از 12 شب به بعد)

هشدار! مصرف مواد غذایی فوق به جز رسیدن به چاقی مُفرط ؛ سبب ایجاد بیماری هایی نظیر دیابت،انواع سرطان،بیماری های قلبی از جلمه ایست قلبی در سنین پایین(جوانی) و.... نیز می شود!

اُرگانیک کده، به عنوان یکی از زیرمجموعه های "نیک لایف" تصمیم دارد با اطلاع رسانی در خصوص علل چاقی به عنوان یک بیماری کُشنده، مُدلی را به شما پیشنهاد دهد که ضمن تامین مواد مُغذی مورد نیاز بدن، بتوانید وزنِ خود را مدیریت نموده و از وزن های اضافیِ بدن خود در طول روز نیز بکاهید.نتیجه پیشنهادات ما در مجموعه نیک لایف؛ دست یابی به لاغریِ اُرگانیک است.

مفهوم لاغریِ اُرگانیک : منظور از لاغری اُرگانیک؛ انتخاب مواد غذایی اُرگانیک، جهت دست یابی به یک بشقاب غذایی سالم،مُغذی و زود هضم است. چرا که تنها در این شرایط شما می توانید در فرایند طبیعی کاهش وزن قرار بگیرید و دیگر نیازی به گرفتن رژیم های غذایی دشوار و سخت و هزینه های هنگفت پزشکی هم نیست!

نکته انحرافی لاغری با رژیم غذایی؛ دست یابی به کاهش وزن در یک دوره زمانی مشخص(3 تا6 ماهه) است در حالیکه در مُدل لاغری اُرگانیک، مدیریت و کاهش وزن بصورت طبیعی و اُرگانیک(خود جوش) و بدون تلاش مُضاعف اتفاق می افتد و می تواند همیشگی باشد:)

توجه : منظور از لاغری اُرگانیک؛ صرفاً استفاده از تمام مود غذایی اُرگانیک نیست! زیرا بسیاری از مواد غذایی که حتی اُرگانیک هم هستند، سبب اضافه وزن می گردند مثل لبنیات و گوشت. به زودی در وب سایت نیک هلث؛ مُدل کامل "لاغریِ اُرگانیک" را اجرا خواهیم کرد: )

برخی از مواد غذایی اُرگانیکی که سبب کاهش وزن می شوند : حبوبات اُرگانیک نظیر انواع لوبیاها،عدس و... به دلیل داشتن پروتئین گیاهی(پروتئین سبب سیر شدن می شود) در مقابل پروتئین های حیوانی(لبنیات و گوشت) که فاقد فیبر هستند زود هضم تر بوده و دارای فییبر بالایی نیز می باشند،در نتیجه گزینه سالم و مناسبی برای کاهش وزن می باشند. برنج قهوه اَی به دلیل داشتن فیبر بالا نسبت به برنج سفید زود هضم تر است.

 

چرا باید در کاهش وزن خود از مواد غذایی اُرگانیک استفاده کنیم؟ 

زیرا؛ مواد غذایی غیر اُرگانیک که در کشاورزی سنتی و معمولی کشت می شوند، دارای سموم،آفت کُش ها و کودهای شیمیایی هستند که ما را در معرض خطرات بسیار جدی تری نسبت به چاقی قرار می دهند از جمله انواع سرطان ها!!! بنابراین؛ منطقی است که ما با انتخاب مواد غذایی اُرگانیک هم از بروز بیماری های مُضمن و لاعلاج نظیر سرطان پیشگیری کنیم و هم به دلیل کیفیت بسیار بالای مواد غذایی اُرگانیک و داشتن پروتئین گیاهی و فییر بالای آنها ،زود تر سیر شده و از پرخوری نیز پرهیزکنیم. 

 

 مصرف مواد غذایی اُرگانیک = تقویت سیستم ایمنی بدن+پیشگیری از انواع بیمارهای مُزمن+درمان انواع بیماری ها+مدیریت و کاهش وزن :)

 

تاریخ آخرین بروزرسانی: 1400/7/4
درباره اُرگانیک کده

اُرگانیک کده؛ فروشگاه اینترنتی محصولات اُرگانیک،سالم و رژیمی است که با ماموریت "امنیت غذایی" و توسعه "سبک زندگیِ سالم" راه اندازی شده است:)

راهنمای اُرگانیک کده

 نحوه ثبت سفارش

روش های ارسال

 

هرگونه کپی برداری جزئی با ذکر نام منبع بلامانع و کپی برداری به صورت کلی شامل قوانین حفظ حقوق مولفین و علائم تجاری می باشد.
© organickade 1396 | اُرگانیک کده؛ تحت مالکیت "دکتر یوگی" می باشد|