چرا باید مواد غذایی اُرگانیک مصرف کنیم؟
تاریخ ثبت: 1398/10/02

تحقیقات محققان دانشگاه نیوکاسل اثبات می کند؛ غذاهای ارگانیک بین 19 تا 69 درصد آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به غذاهای معمولی را دارا می باشند. بنابراین، مصرف دو وعده میوه یا سبزیجات ارگانیک معادل پنج وعده غذایی میوه یا سبزیجات معمولی خواهد بود!

یک تحقیق جدید که در آن 343 مطالعه توسط کارشناسان سراسر دنیا خصوصاً تحقیقات به سرپرستی کارلو لیفرت ، استاد توسعه کشاورزی ارگانیک در دانشگاه نیوکاسل مورد بررسی قرار گرفته است ، نتیجه می گیرد که تفاوت های قابل توجهی بین غذاهای ارگانیک و سنتی به ویژه در مورد بار آنتی اکسیدان ها ، مواد شیمیایی و سایر عناصر سمی وجود دارد. 


جنبه هایی مانند طعم ، عطر و تولید پایدار از قبیل مواردی است که هنگام انتخاب مواد غذایی ارگانیک توسط مصرف کننده مورد توجه قرار می گیرند. اولریش هام ، استاد بازاریابی کشاورزی و مواد غذایی در دانشگاه کاسل (آلمان) می گوید: "کسی که در بازار ارگانیک خریداری می کند به دنبال محتوای بیشتر مواد معدنی نیست ، بلکه بدنبال مقدار کمتری از سموم دفع آفات بوده و تمایل به حفظ محیط زیست دارد."

جالب ترین تحلیل برای محققان میزان بالای کادمیوم موجود در محصولات معمولی بوده است. کادمیوم یکی از سمی ترین فلزات موجود است ، سمیت آن شبیه به جیوه است. آنها همچنین در غذاهای صنعتی تا چهار برابر بیشتر سموم دفع آفات پیدا کرده اند.
متخصصان این تحقیق در دانشگاه نیوکاسل با تاکید بر اینکه فلز در بدن تجمع یافته و مشکلاتی نظیر سرطان و... را سبب می شود، به کسانی که نمی خواهند فلزات خطرناک یا مواد شیمیایی را در بدن خود جمع کنند بهترین گزینه را مصرف مواد غذایی ارگانیک پیشنهاد می دهند. 
یک مطالعه جدید دیگر که توسط محققان دانشگاه واشنگتن انجام شد اثبات کرد که در صورت مصرف مواد غذایی اُرگانیک کمتر در معرض آفت کش ها قرار خواهیم گرفت.
در این تحقیقات جدید دانشگاه واشنگتن؛ رژیم غذایی 4646 نفر در شش شهر ایالات متحده مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت. محققان نمونه های ادرار 720 نفر از گروه شرکت کننده در تحقیق را بررسی کردند و بر اساس نتایج به دست آمده این تحقیق مشخص شد، افرادی که مقادیر مشابه میوه و سبزیجات معمولی مصرف کرده بودند بیشتر در معرض سموم دفع آفات ارگانوفسفره به عنوان رایج ترین سموم دفع آفات که در کشاورزی ایران نیز رایج است، قرار داشتند و افرادی که مواد غذایی اُرگانیک مصرف کرده بودند از قرار گرفتن در معرض سموم دفع آفات در امان بودند!
با بازگشت به تحقیق ادرار ، سطح متابولیت حاصل از متابولیسم ارگانوفسفر توسط ارگانیسم مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. این اختلافات معنی دار بود ، گروهی از افراد (240 نفر) که بیشتر میوه ها و سبزیجات ارگانیک مصرف کرده بودند ، غلظت بسیار کمتری از دیالکسیل فسفات(یک ترکیب مشترک در اکثر مواد شیمیایی کشاورزی جهت مقابله با آفات) در خون آنها مشاهده شده بود!
محققان توضیح می دهند كه مصرف مواد غذایی که آغشته به سموم دفع آفات ارگانوفسفره هستند برای سلامتی مُضر بوده و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت آنها می تواند باعث:  اضطراب ، از بین رفتن اشتها و حافظه ، افسردگی ، ضعف عضلات ، بی حسی و سوزن شدن در دست و پا، تغییر شخصیت و مشكلات سیستم عصبی شود . 
برخی دیگر از مطالعات ، قرار گرفتن در معرض این محصولات را با بروز لنفوم و لوسمی مرتبط دانسته اند. 
کارشناسان توضیح می دهند که بسیاری از مردم از فواید خوردن میوه و سبزیجات برای سلامتی آگاه هستند ، اما از میزان ضایعات شیمیایی ناشی از سموم دفع آفات که از طریق این غذاها می خورند آگاهی ندارند و همین عدم آگاهی یا آگاهی محدود جانِ هزاران آدم را می گیرد.

تهیه و تدوین : اُرگانیک کده 
 

تاریخ آخرین بروزرسانی: 1400/8/5
درباره اُرگانیک کده

اُرگانیک کده؛ فروشگاه اینترنتی محصولات اُرگانیک،سالم و رژیمی است که با ماموریت "امنیت غذایی" و توسعه "سبک زندگیِ سالم" راه اندازی شده است:)

راهنمای اُرگانیک کده

 نحوه ثبت سفارش

روش های ارسال

 

هرگونه کپی برداری جزئی با ذکر نام منبع بلامانع و کپی برداری به صورت کلی شامل قوانین حفظ حقوق مولفین و علائم تجاری می باشد.
© organickade 1396 | اُرگانیک کده؛ تحت مالکیت "دکتر یوگی" می باشد|