سبک آشپزی گریل کردن
تاریخ ثبت: 1398/07/09

سبک آشپزی گریل کردن، شبیه سرخ کردن است. در هر دو روش پخت از حرارت مستقیم استفاده می شود اما هنگام گریل کردن حرارت از بالا ساطع می شود و هنگام سرخ کردن حرارت از پایین منتقل می شود. در هر دو روش وقتی که لایه نازکی از گوشت یا مرغ یا ماهی همراه با سبزی جات پخته می شود نتیجه خوبی می گیرید. 

این اعتقاد وجود دارد که برای حفظ حداکثری مواد مغذی وعطر و طعم مواد غذایی، گریل کردن بهترین شیوه آشپزی است. زیرا در این روش به روغن اضافی نیازی ندارید.

اما مطالعات جدید در بوستون نشان داده است : استفاده زیاد از گوشت های گریل شده احتمال ابتلا به سرطان های پانکراس و سینه را بالا می برد. در ضمن دمای بسیار بالای به کار رفته در این شیوه باعث بروز واکنش شیمیایی میان چربی ها و پروتئین های گوشت و همچنین تولید سموم در بدن می شود. این سموم ترکیبات مفید آنتی اکسیدان را در بدن از کار می اندازد و باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و نیز بیماری دیابت می شود.
نکته بسیار مهم در شیوه گریل کردن ، ایجاد عامل سرطانزای آمینهای آروماتیک هتروسیکل در دمای بالاست.

آمینهای هتروسیکل : 

آمینهای آروماتیک هتروسیکل HCAS عوامل جهش زای قوی هستند که در دماهایی بالاتر از 150 درجه سانتیگراد در هنگام پخت گوشت و ماهی ایجاد می شوند و نقش مهمی را درایجاد سرطان انسان به عهده دارند. مگر اینکه گوشت را در دمای پایین تر از 150 درجه سانتگراد گریل کنید!
آمین‌های هتروسیکلیک در غذا زمانی ایجاد می‌شوند که اسیدهای آمینه (واحدهای سازنده پروتئین‌ها) و کراتین (یک ماده شیمیایی که در ماهیچه پیدا می‌شود) در دمای پخت بالا (کباب کردن،سرخ کردن و گریل کردن) با هم واکنش بدهند.
 ۱۷ نوع آمین هتروسیکلیک مختلف در اثر پختن گوشت ماهیچه مانند گوشت گاو، مرغ و ماهی ایجاد می‌شوند که ممکن است برای انسان خطر سرطان (مانند سرطان معده، سرطان کولورکتال، لوزالمعده و پستان) ایجاد کنند.(ویکی پدیا)

توصیه مختص علاقمندان به روش گریل کردن : 
یا از این شیوه خطرناک استفاده نکنید و یا اینکه از طبخ جوجه بدون پوست‌ و مرغ و گوشت لخم استفاده کنید. چرا كه مقدار چربي كه از اين نوع گوشت‌ها ممكن است روي ذغال بريزد به ميزان قابل توجهي كمتر است و در نتيجه از مقدار مواد سرطان‌زايي كه ممكن است توليد شوند نیز كاسته خواهد شد.
 

تهیه و تدوین : اُرگانیک کده

تاریخ آخرین بروزرسانی: 1400/8/5
درباره اُرگانیک کده

اُرگانیک کده؛ فروشگاه اینترنتی محصولات اُرگانیک،سالم و رژیمی است که با ماموریت "امنیت غذایی" و توسعه "سبک زندگیِ سالم" راه اندازی شده است:)

راهنمای اُرگانیک کده

 نحوه ثبت سفارش

روش های ارسال

 

هرگونه کپی برداری جزئی با ذکر نام منبع بلامانع و کپی برداری به صورت کلی شامل قوانین حفظ حقوق مولفین و علائم تجاری می باشد.
© organickade 1396 | اُرگانیک کده؛ تحت مالکیت "دکتر یوگی" می باشد|