سبک آشپزیِ کبابی
تاریخ ثبت: 1398/07/09

یکی از شیوه های جذاب و پُرطرفدار پخت غذا در ایران کباب کردن است. کباب کردن یک روش تفننی و تفریحی در پخت غذا نیز به شمار می رود تا جائیکه اکثر ایرانی ها زمانیکه از خانه بیرون می روند، اقدام به کباب کردن مرغ،گوشت یا ماهی می کنند. 

حتی زمانیکه در خانه هم هستند، برای تجلی خاطر لحظاتی که در تفریح و بیرون از خانه داشتند، اقدام به کباب کردن گوشت می کنند و از عواقب خطرناک این شیوه یا باخبر نیستند یا جدی نمی گیرند!
کباب کردن؛ شیوه ای است که از نظر فنی سبب بروز سرطان می شود. زیرا در موقع کباب کردنِ گوشت روي زغال، مقداري از چربي گوشت روي ذغال و خاكستر مي‌ريزد و وقتي چربي با اين حرارت بسيار زياد برخورد مي‌كند، ماده سرطان‌زای آمینهای آروماتیک هتروسیکل توليد مي‌شود كه اين ماده به وسيله دود، دوباره به گوشت برمي‌گردد و براي بدن خطرناك است.


تحقیقات نشان می دهد که برگر ها و کباب های آبدار بویژه در حالت نیم سوز و ذغالی شده حاوی مواد سرطانزای آمینهای آروماتیک هتروسیکل هستند.

 

آمینهای آروماتیک هتروسیکل :

آمینهای آروماتیک هتروسیکل HCAS عوامل جهش زای قوی هستند که در دماهایی بالاتر از 150 درجه سانتیگراد در هنگام پخت گوشت ،مرغ و ماهی ایجاد می شوند و نقش مهمی را درایجاد سرطان انسان به عهده دارند. مگر اینکه گوشت را در دمای پایین تر از 150 درجه سانتگراد کباب کنید که غیر ممکن است!

آمین‌های هتروسیکلیک در غذا زمانی ایجاد می‌شوند که اسیدهای آمینه (واحدهای سازنده پروتئین‌ها) و کراتین (یک ماده شیمیایی که در ماهیچه پیدا می‌شود) در دمای پخت بالا (کباب کردن،سرخ کردن و گریل کردن) با هم واکنش بدهند.

 ۱۷ نوع آمین هتروسیکلیک مختلف در اثر پختن گوشت ماهیچه مانند گوشت گاو، مرغ و ماهی ایجاد می‌شوند که ممکن است برای انسان خطر سرطان (مانند سرطان معده، سرطان کولورکتال، لوزالمعده و پستان) ایجاد کنند.(ویکی پدیا)

بنابراین؛ بهترین و سالم ترین روش طبخ غذا، شیوه هایی است که بتوان غذا را در مدت زمان طولانی تر و در دماهای پایین تر پخت نمود. مانند شیوه های طبخ با بخار،با فر و یا تنوری کردن. 


توصیه اُرگانیک کده ویژه علاقمندان به روش کباب زدن : 

یا از این شیوه خطرناک استفاده نکنید و یا اینکه از طبخ جوجه بدون پوست‌ و مرغ و گوشت لخم استفاده کنید. چرا كه مقدار چربي كه از اين نوع گوشت‌ها ممكن است روي ذغال بريزد به ميزان قابل توجهي كمتر است و در نتيجه از مقدار مواد سرطان‌زايي كه ممكن است توليد شوند نیز كاسته خواهد شد.
 

تهیه و تدوین : اُرگانیک کده

تاریخ آخرین بروزرسانی: 1400/8/5
درباره اُرگانیک کده

اُرگانیک کده؛ فروشگاه اینترنتی محصولات اُرگانیک،سالم و رژیمی است که با ماموریت "امنیت غذایی" و توسعه "سبک زندگیِ سالم" راه اندازی شده است:)

راهنمای اُرگانیک کده

 نحوه ثبت سفارش

روش های ارسال

 

هرگونه کپی برداری جزئی با ذکر نام منبع بلامانع و کپی برداری به صورت کلی شامل قوانین حفظ حقوق مولفین و علائم تجاری می باشد.
© organickade 1396 | اُرگانیک کده؛ تحت مالکیت "دکتر یوگی" می باشد|