رابطه مصرف چاقی با چربی
تاریخ ثبت: 1398/06/07

در انبوه اطلاعات متناقض وب سایت های اینترنتی و توصیه های متغیرِ پزشکان؛ به کرات در خصوص رابطه چربی و اضافه وزن صحبت شده است تا جائیکه اکثر مشاوران سلامت توصیه می کنند تا با کاهش مقدار چربی زمینه کاهش وزن خود را بوجود آوریم!


بنابراین؛ اگر از رژیم غذایی کم چربی بهره می برید، بهتر است بدانید که با کم کردن چربی، شما بعد از چند هفته بین 3 تا 5 کیلو وزن از دست می دهید ولی بعد دوباره وزن اضافه می کنید حتی اگر رژیم غذایی کم چربی خود را ادامه دهید.
بنابراین؛ در مورد جایگزین کردن چربی های غیر اشباع تصمیم گیری کنید .خصوصاً اگر سطح HDL یا کلسترول خوب شما پایین یا سطح تری گلیسریدتان بالاست.

در تحقیقاتی که در کشورهای اتحادیه اروپا انجام شد، مشاهده گردید زنانی که کمترین مقدار چربی را دریافت می کردند بیشتر احتمال چاق شدن داشتند در حالی که این احتمال در زنانی که بیشتری دریافت چربی را داشتند کمتر بود. 
در ایالات متحده ، کاهش تدریجی میانگین چربی برنامه غذایی از 40% تا 34% با افزایش تدریجی میانگین وزن و افزایش شدید وقوع چاقی همراه بوده است.
در نتیجه طبق تحقیقات انجام شده، چربی برنامه غذایی شما ضرورتاً موجب چاقی تان نمی شود. نکته مهم و کلیدی این است که اگر شما به طور معمولی بیش از مقدار انرژی مصرفی خود کالری دریافت می کنید ،صرف نظر از اینکه این کالری اضافی از چربی،کربوهیدرات یا پروتئین تامین شود، وزن اضافه خواهید کرد.
بنابراین؛ با ثابت نگه داشتن کالری دریافتی تان شما اضافه وزن نخواهید داشت ، حال منبع دریافتی کالری تان چربی اشباع شده یا چربی غیراشباع باشد.
رابطه کم کردن چربی اشباع شده و جایگزین کردن چربی غیر اشباع بیشتر به حذف کلسترول بد و تقویت کلسترول خوب ارتباط پیدا می کند که نتیجه آن پیشگیری و درمان بیماری های قلبی و عروقی است .
در نتیجه؛ دست از کم کردن چربی بردارید و بجای آن چربی های غیراشباع(مفید) را جایگزین چربی های اشباع شده(مُضر) کنید تا با این انتخاب سلامتی قلبی-عروقی خود را حفظ کنید.
در عوض برای کم کردن وزن و پیشگیری از چاقی روی مقدار کالری دریافتی تان، برنامه ها و عادات غذایی و نوع عادات غذایی خود متمرکز شوید، چرا که کم کردن چربی به تنهایی سبب کاهش وزن نمی شود!

تهیه و تدوین : اُرگانیک کده

تاریخ آخرین بروزرسانی: 1400/8/5
درباره اُرگانیک کده

اُرگانیک کده؛ فروشگاه اینترنتی محصولات اُرگانیک،سالم و رژیمی است که با ماموریت "امنیت غذایی" و توسعه "سبک زندگیِ سالم" راه اندازی شده است:)

راهنمای اُرگانیک کده

 نحوه ثبت سفارش

روش های ارسال

 

هرگونه کپی برداری جزئی با ذکر نام منبع بلامانع و کپی برداری به صورت کلی شامل قوانین حفظ حقوق مولفین و علائم تجاری می باشد.
© organickade 1396 | اُرگانیک کده؛ تحت مالکیت "دکتر یوگی" می باشد|