مفهوم کالای اُرگانیک

به نقل از پیشینیان مواد غذایی 40 سال پیش دارای عطر و طعم خاصی بود و آدم ها نیز سالم تر و با نشاط تر بودند!!

اما با ورود به انقلاب صنعتی، جدا از کاهش کیفی محصولات، با افزودن مواد شیمیایی و نگهدارنده های مٌضر و اغلب سرطان زا ما انسانها مستعد انواع بیماری ها و امراض شدیم!
تحقیقات نشان می دهد در کشاورزی تجاری بیش از ۳۰۰ ترکیب شیمیایی خطرناک و مصنوعی نظیر آفت کش ها، علف کش ها و کودهای شیمیایی به منظور کنترل آفات و حشرات و حاصلخیز سازی خاک استفاده می گردد و یا در محصولات بهداشتی و پوستی نیز حداقل 13 نوع ماده شیمیایی سرطانزا به عنوان نگهدارنده استفاده می شود که بقایای این مواد پس از ورود به بدن انسان مشکلات و بیماریهای زیر را بوجود می آورند : 
کاهش کارایی سیستم ایمنی بدن و سرطانزایی(15 نوع سرطان)، دیابت، افسردگی شدید،سردرد،بیماری های قلبی،ضعف عضلانی،کاهش حافظه،آسیب به سیستم عصبی و مغز،نقص های مادرزادی،تولدنوزاد با وزن کم،اختلال در سیکل ماهانه زنان،سقط جنین،بلوغ زودرس و یا دیر رس،یائسگی پیش رس،کاهش باروری و یا ناباروری و ...
 
تحقیقات حاکی از آنست که ۶۰ درصد سموم دفع آفات، ۹۰ درصد قارچ کش ها و ۳۰ درصد حشره کش های مورد استفاده در کشاورزی سرطان زا می باشند.
 

محصول اُرگانیک:

محصولات اُرگانیک به محصولاتی گفته می شود که از کشاورزی ارگانیک و کشت بذرهای ارگانیک(فاقد کود وسموم شیمیایی) آغاز شده و در فرایندی سالم و بدون مواد افزودنی و شیمیایی تولید و عرضه می گردند.

 

تاریخچه محصولات اُرگانیک :

در سال ۱۹۲۴ رودلف اشنایدر آلمانی (Rudolf Steiner) سخنرانی های متعددی در ارتباط با کشاورزی بیودینامیک و کشاورزی سالم و تعادل مواد در خاک، انسان و دام، … را در مزرعه ای در لهستان ایراد نمود که بسیار مورد توجه قرار گرفت و اولین بار سیستم جامعی از کشاورزی بیودینامیک و سالم را معرفی نمود.
در سال ۱۹۴۰، گیاهشناس انگلسی به نامSir Albert Harward ، مسائلی را در ارتباط با کشاورزی رایج مطرح کرد. وی به همراه همسر فیزیولوژیست خود گابریلا، به عنوان مشاور، کشاورزی سنتی هند را بررسی و مطالعه می کردند و مجموعه تجربیات علمی آنان تحت کتاب معروف وصیتنامه کشاورزی (An Agricultural Testament)  منتشر شد که بیان کننده آلوده بودن محصولات کشاورزی آن زمان بود. گفته می‌شود ایشان پدر کشاورزی ارگانیک مدرن می باشد.
در همان سال ۱۹۴۰ فوکاکا (Fukuoka) در ژاپن به کشاورزی متداول ایراد گرفت و کشاورزی طبیعی را با شعار کاری انجام ندهید (Do nothing Farming)  بنیانگذاری کرد. موسسه تکنولوژی نیز به همین نام در ژاپن تاسیس شد که تا امروز نیز فعال است و به تحقیقات خود ادامه می دهد.
 
 
 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی: 1400/7/4
درباره اُرگانیک کده

اُرگانیک کده؛ فروشگاه اینترنتی محصولات اُرگانیک،سالم و رژیمی است که با ماموریت "امنیت غذایی" و توسعه "سبک زندگیِ سالم" راه اندازی شده است:)

راهنمای اُرگانیک کده

 نحوه ثبت سفارش

روش های ارسال

 

هرگونه کپی برداری جزئی با ذکر نام منبع بلامانع و کپی برداری به صورت کلی شامل قوانین حفظ حقوق مولفین و علائم تجاری می باشد.
© organickade 1396 | اُرگانیک کده؛ تحت مالکیت "دکتر یوگی" می باشد|